Zeptali jste se, aneb otázky a odpovědi kolem průběhu masáže

Proč masáž doma? Jaké jsou výhody masáže doma?


Dobrý den pane masére, dočetla jsem se o vás v časopise Vlasta (10/2016) – v článku „Péče až do domu“. Ráda chodím na masáže, ale vlastně mě nikdy nenapadlo, absolvovat masáž přímo u mě v bytě. Řekněte mi, jaké by měly být hlavní výhody vaší masáže „do domu“? Vlastně o tom trochu nyní přemýšlím, protože mi někdy nevyhovuje dojíždění a čekání.

Dobrý den, myslím, že jste si na otázku již částečně odpověděla sama. Ale popořadě. Masáž prováděná doma má několik výhod oproti masážím v salonech, kam klienti musejí docházet. Při masáži doma:
- Je klient masírován ve svém domácím prostředí se vším všudy – určuje si teplotu v místnosti, může si pustit svou oblíbenou hudbu, po masáži nemusí chodit nikam pryč (do deště, zimy, vedra…) a může následně odpočívat ve svém domácím prostředí. 
- Klient se před masáží může nahřát ve vaně, stejně tak i hned po masáži se může osprchovat.
- Snad nejdůležitějším pozitivem, které zmiňují moji klienti, je ale fakt, že šetří svůj čas. Masáži věnují opravdu jen čas nezbytně nutný a nemusejí nikam dojíždět, čekat, nemají problémy s dopravou, parkováním… Prostě „doma je doma“. :-)

Mám křečové žíly, mohu na masáž?

Pokud máte křečové žíly, můžete na masáž jiných částí těla. Co se týče postižených končetin (nohou), masáž lze provádět na místech, kde se křečové žíly nevyskytují. V takovýchto případech je vždy dobré poradit se nejprve se svým ošetřujícím lékařem.

Slyšela jsem, že je dobré se před masáží nahřát. Je to pravda?

Ano, před masáží opravdu doporučuji nahřátí masírovaných částí těla. Buď ve vaně, nebo ve sprše. 

Jsem trochu zimomřivá, nebude mi při masáži zima?

Při každé masáži zakrývám nemasírované části těla čistým ručníkem a dekou. 

Byl jsem nedávno na masáži a při dlouhém ležení na břiše mě začaly bolet palce u nohou a nárty, na kterých jsem ležel. Bylo to nepříjemné. Co s tím mám dělat? Jak to při masáži řešíte vy?

Ano toto je častá zkušenost masírovaných. Proto ve své praxi používám podnožník, který zabezpečí to, že se palce nedotýkají podložky a nedochází tak k nepříjemnému a bolestivému tlaku. Moji klienti si tuto věc pochvalují. 

Jednou se mi po masáži zamotala hlava a málem jsem omdlel. Je to normální?

Ano je to u mnoha lidí běžný jev. Proto je dobré po masáži zůstat chvilku ještě ležet na lůžku (např. 3-5 min) a pak se pomalu posazovat a chvíli na lůžku posedět (opět cca 3-5 min). I z tohoto důvodu je možné a vhodné určité typy masáží provádět v sedě (např. masáž seniorů, nebo u lidí s nízkým tlakem). Ale vše toto je samozřejmě u každého člověka jiné, individuální. 

Dobrý den, jak si mám připravit byt na masáž, než ke mně přijedete?

Je dobré mít vyvětraný byt. Teplota v bytě by měla být tak, aby Vám nebylo zima (nejlépe kolem cca 23°C), ale každý je zvyklý na trochu jinou teplotu. V místě masáže nesmí být průvan. Veškeré náležitosti k vlastní masáži si vozím sám (masážní stůl, masážní oleje, čisté ručníky, přikrývku, prostěradla, včetně papírových ubrousků). 

Rychlý kontakt

Objednávky možno realizovat 
telefonem.: 725 677 136 
nebo e-mailem: milos.padevet@seznam.cz

NAVRCHOLU.cz

Pro radost

20171113_100619-uprava