Druhy masáží a technik které nabízím

Nabízím klasickou masáž (relaxační, rekondiční, sportovní), dále manuální lymfodrenáž (jemná hmatová technika pozitivně ovlivňující lymfatický systém) a kinesiotaping (lepení pásek na kůži pro ovlivnění pohybového a oběhového systému). Provádím i masáže v těhotenství. 

 

Klasická masáž

Masáž šíje a zad

Moji klienti nejčastěji požadují masáž šíje a zad.  Příčinou potíží v šíji a zádech jsou například: dlouhodobá práce u počítače či jiné sedavé zaměstnání, špatná poloha těla při spánku, prochladnutí, prudký pohyb, psychické potíže atd... Jak může masáž šíje a zad pomoci: uvolnění  zatuhlých svalů, prokrvení daných partií, zlepšení hybnosti, zklidnění psychického napětí a v neposlední řadě ztlumení či odeznění migrénových stavů.

Masáž chodidel

Dále provádím například masáž chodidel. Je složité si představit, že bolesti zad často způsobují ploché nohy nebo zhroucená nožní klenba. Tento problém zdánlivě nesouvisející s partiemi zad se přenosem přes svaly a vazy na dolních končetinách umocňuje a po delší době se projeví již zmíněnými bolestmi zad. Pokleslá klenba může způsobit až křeče zádového svalstva. Chodidlo je složeno z 30 kloubů,26 kostí a několika stovek vazů. Klenba má tři oblouky – 2 podélné, 1 příčný. Oblouky tlumí otřesy a nesou váhu těla. Plochá noha pak vzniká například používáním nevhodné obuvi, přetěžováním /např. sportem /,či obezitou. O naše nohy bychom tedy měli náležitě pečovat. Nesou váhu celého těla a váhu dne. Proto všem svým klientům vřele doporučuji i  preventivní masáž chodidel, která má také výborné léčebné výsledky u osob se špatným prokrvováním dolních končetin a při revmatoidních nemocech.

Zdravotní masáž

Zdravotní masáž je vhodná jak pro zdravé, tak i pro nemocné. Provedená masáž napomáhá lymfatickému systému.  Zdravotní masáž je vhodná pro lidi trpící chronickými bolestmi svalů zad a končetin, dále bolestmi kloubů, po operacích, úrazech, křečovitém napětí svalů, při poruchách výživy, dále při degenerativních revmatických chorobách, dýchacích potížích a v neposlední řadě napomáhá a ulevuje při výhřezu meziobratlových plotének a napomáhá ke zlepšení psychického stavu.

Seniorská masáž

Seniorský věk má fyziologicky větší potřebu hlubokého a častého odpočinku než tomu je v mládí. Odpočinkem je dnes rozuměna jiná aktivita např. sledování televize nebo čas strávený na počítači. Takový odpočinek není plnohodnotný a nevede ke hluboké a očistné relaxaci. Konzumní způsob života vede často k nervovým poruchám, k únavě a zrychlení stárnutí. Proto doporučuji každý den nějaký pohyb např. chůzi, plavání nebo protahovací cvičení a jednou za čas relaxační masáž, která má blahodárné účinky na celý organismus. Dobře a laskavě provedená seniorská masáž nejen uvolňuje, ale také dává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, dále předává teplo a pocit jistoty a sebeúcty. Pravidelný fyzický kontakt (dotyk), zejména pro seniora, je velmi důležitý. Seniorská masáž posiluje citové vjemy a pomáhá odstranit komunikační bariéry. Účinek seniorské masáže je veliký. Například posiluje odolnost vůči nemocem, stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla. Dále zmírňuje bolesti a napětí svalů, podporuje pravidelný a hluboký spánek, odstraňuje únavu, migrény a otoky a v neposlední řadě urychluje hojení ran a působí proti stresu. Dovoluji si vám nabídnout seniorskou masáž - ke každému klientovi přistupuji individuálně.

Masáž karpálního tunelu

Speciální masáž zaměřená na prevenci syndromu karpálního tunelu. Masáž je vhodná jak pro prevenci, tak i pro osoby, které již trpí projevy syndromu karpálního tunelu.

Co je karpální tunel?

Karpální tunel je úzká štěrbina, jejíž tři stěny jsou tvořeny zápěstními kůstkami a čtvrtou stěnou je zápěstní vaz, klenoucí se přes celé zápěstí. Vnitřkem tunelu prochází středový nerv (nervus medianus). K problémům čili bolesti nejčastěji dochází, když zápěstní vaz zbytní – tzn. dochází k zúžení karpálního tunelu a k útlaku nervu mediánu.
Příčinami jsou: dlouhodobé přetěžování zápěstí převážně při práci na počítači nebo nadměrné zatěžování zápěstí fyzickou prací. Proto je soubor masážních technik zaměřen na relaxaci ztuhlého svalstva prstů, zápěstí, předloktí, šíje a krku. Po masáži nabízím ještě zápěstí zatejpovat pružnými tejpy (viz tejpování). Dále poradím s protahovacími cviky, které jsou vhodným doplněním pro řešení tohoto problému.

Projevy syndromu karpálního tunelu:
- mravenčení a bolest prstů
- bolest v noci či v klidovém stavu
- ztráta citlivosti rukou
- vypadávání předmětů z ruky
- pokles svalové síly
- bolest může vystřelovat z prstů až do lokte, případně až do ramene
Tato masáž nenahrazuje klasickou léčbu.

Dále nabízím např.: masáž nohou a masáž rukou.

 

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Má hluboce sedativní, analgetický a spazmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí a bolestivosti) na lymfatický a krevní oběh. Nastupuje při ní přesun tekutiny odtokem lymfy. Nejedná se tedy o klasickou masáž. Je prováděna malým tlakem, pomalým tempem a je příjemná – nikdy nepůsobí bolest. Není zaměřena na svaly, šlachy, fascie. Provádí se bez použití olejů či emulzí. 

Indikace:

pooperační a poúrazové stavy
žilní a lymfatické otoky, bolavé nohy
obezita, lipedém
celulitida
chronická únava, stres
sportovní medicína
migréna, bolesti hlavy
kosmetika
bércový vřed
Sudekova choroba

Kontraindikace: 

aktivní onkologická onemocnění
akutní bakteriální nebo virové onemocnění
hnisavá rána
hyperfunkce štítné žlázy

Relativní kontraindikace (individuální, po poradě s lékařem):
bolestivá menstruace
vysoký krevní tlak
onemocnění ledvin, jater, štítné žlázy
astma

Po pooperačních a poúrazových stavech je vhodné lymfodrenáž kombinovat s aplikací kinesiotapingu.Kinesiotaping 

Kinesiotaping je metoda využívaná ve fyzioterapii. Používá se pro :

  • relaxaci namožených, natažených nebo natržených svalů
  • snížení svalové únavy
  • stimulaci oslabených nebo naopak uvolnění zatuhlých svalů
  • snížení bolesti, otoků, modřin, svalů a kloubů
  • snížení křečí a rizika poškození svalu či kloubu
  • tlumení zánětu a zlepšení krevní a lymfatické cirkulace
  • zrychlení vstřebávání hematomů

Metoda spočívá v lepení pásek na kůži pro ovlivnění pohybového a oběhového systému.Aktivuje autoreparační procesy těla. Léčba a její účinek spočívá v aktivaci neuromuskulárního a oběhového systému.Byla vyvinuta na počátku sedmedátých let japonským chiropraktikem dr. Kenzem Kasem. Páska neboli tape je vyrobena z bavlny bez latexu,   /nezpůsobuje alergie/ je vysoce pružná – její elastické vlastnosti jsou dobré 3 – 5 dní.  Může se namáčet. Barva pásky není důležitá. Citlivějším pacientům může však vlivem psychosomatiky pomoci k intenzivnějšímu vnímání léčebného účinku tapu na kůži.

INDIKACE: bolesti hlavy, páteře a končetin, výhřez ploténky, blokády, přetížené svaly, podpora  u artróz kloubů, zmrzlé rameno, svalové křeče, tenisový loket a další.

 

Na čem masíruji

Ke klientům si vždy vozím svůj profesionální mobilní masérský stůl, který má rozměry 180 x 65 cm a nosnost 250 kg. Používám podhlavník, který zamezuje otokům tváří a umožňuje volné dýchání v průběhu masáže.

Kde všude provádím masáže

Masíruji u vás v bytě / v hotelu / v penzionu / v kanceláři / ve firmách / na úřadě / na stadionu / na sportovních akcích / na běžeckých závodech / na maratonu / v domově důchodců / v LDN / v nemocnici / v domově pro seniory / ve škole /…

Masáž zad

Masáž chodidel

Masáž zad - roztírání

Masáž - naklepávání

Masáž - hnětení

Kinesiotaping

Masáž krku

Rychlý kontakt

Objednávky možno realizovat 
telefonem.: 725 677 136 
nebo e-mailem: milos.padevet@seznam.cz

NAVRCHOLU.cz

Pro radost

20171113_100619-uprava